Analist Calitate

Pentru clientul nostru, companie romaneasca de top, prezenta de peste 18 ani pe piata, specializata in productia si distributia de produse farmaceutice si parafarmaceutice, cu sediul situat in Voluntari, Ilfov, suntem in cautare de noi colegi pentru pozitia de Analist Calitate.

Cerinte:

  • Studii Superioare in domeniile:
  • Chimie, Biochimie, Farmacie, sau alte domenii conexe;
  • Experienta pe un post similar;
  • Cunostinte de chimie analitica calitativa, cantitativa si analiza instrumentala;
  • Experienta in utilizarea echipamentelor specifice de laborator (HPLC, GC, UV-Vis, IR, etc.);

Responsabilitati:

  • Receptionarea probelor, mostrelor reprezentative si a contraprobelor de materii prime, produse intermediare, si produs finit – etichetarea si depozitarea acestora;
  • Prelevarea probelor si efectuarea de analize fizico-chimice vrac si produs finit;
  • Emiterea buletinelor de analiza;
  • Mentinerea in bune conditii de functionare a echipamentului de lucru;
  • Participarea la intocmirea specificatiilor pentru noi produse si materii prime;

Program de lucru:

  • L-V, 07:00 – 15:30;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata si platita dupa angajare;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Transport asigurat si gratuit din Bucuresti, zonele “TITAN”, “OBOR” si “PIATA VICTORIEI”
  • Oportunitati de promovare in cadrul companiei;
Domeniile: Chimie - Petrochimie Productie
Locațiile: Afumati Bucuresti Voluntari
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)