Analist Chimist

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top la nivel European specializata in producerea de capsule pentru medicamente cu fabrica situata in Bucuresti, Sector, Sos. Chitilei, suntem in cautarea unui nou coleg pentru pozitia de Analist Chimist.

Cerințe:

  • Studii Superioare in domeniile: Chimie, Biochimie, Farmacie, sau alte domenii conexe;
  • Experienta pe un post similar minim 1 an;
  • Implicare si atentie;
  • Dorinta de invatare;

Responsabilități

  • Receptionarea probelor, mostrelor reprezentative si a contraprobelor de materii prime, capsule si probe reprezentative de produse intermediare, etichetarea si depozitarea acestora;
  • Prelevarea probelor si efectuarea analizei fizico-chimice vrac si produs finit (analiza apei purificate, dedurizate si potabile, a laurilului sulfat de sodiu, a colorantilor solubili, a cernelurilor, a gelatinei farmaceutice, a cutiilor din carton, pierderile prin uscare, etc.);
  • Emiterea buletinelor de analize si introducerea rezultatelor in sistemul electronic;
  • Calibrarea si mentinerea in bune conditii de functionare a echipamentului de lucru;
  • Participarea la intocmirea specificatiilor pentru materii prime si materiale;

Program de Lucru:

  • L-V, 08:00 – 16:30;

Pachet de Beneficii:

  • Salariu atractiv;
  • Tichete de Masa – 630 lei / luna;
  • Asigurare Medicala Privata;
  • Asigurare de Viata;
  • Prime de Sarbatori;
  • Prima de Vacanta;
  • Majorari salariale anuale in functie de rezultate (cel putin cu rata inflatiei);
  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata si platita dupa angajare;

Domeniile: Chimie - Petrochimie Farmaceutic Productie
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)