Asistent Importuri

Pentru clientul nostru, unul dintre principalii jucatori pe piata de Distributie FMCG din Romania, cu o puternica retea de import si distributie si un portofoliu format din peste 50 de producatori internationali, suntem in cautarea unui nou coleg pentru rolul de Asistent Importuri care sa se alature echipei de la sediul din Dragomiresti-Vale, Ilfov.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un rol similar si cunoasterea procedurilor specifice pentru importuri;
  • Bune abilitati de operare PC;
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Mediu;
  • Atentie la detalii;
  • Proactivitate;

Responsabilitati:

  • Preluarea documentelor de intrare de la soferi si introducerea comenzilor in ERP;
  • Pregatirea calculelor de accize si introducerea valorilor pentru fiecare articol;
  • Intocmirea, inregistrarea si repartizarea facturilor in functie de furnizor sau centre de cost;
  • Inchidere NIR-uri si rapoarte;
  • Pregatirea banderolelor pentru bauturile spirtoase;
  • Intocmirea bonului pentru importurile de bauturi alcoolice in baza timbrelor;
  • Finalizarea si expedierea lunara a dosarului Intrastat;
  • Arhivare documente;
  • Creare articole/clasificari noi in sistem;

Program de lucru;

  • L-V, interval 08:00 – 17:00;

Pachet de beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanta;
  • Tichete de Masa;
  • Transport asigurat si gratuit de la statia de metrou „Pacii”;
  • Perioada de training si induction asigurata;
  • Oportunitati de avansare in cadrul companiei;
Domeniile: Import-Export
Locațiile: Bucuresti Dragomiresti-Vale
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)