Logistics Manager

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top, prezenta in intreaga lume cu peste 180 de puncte de lucru deschise, specializata in expeditii rutiere, maritime si aeriene de marfuri, dar si prestarea de servicii de depozitare, suntem in cautarea unui Logistics Manager cu experienta in domeniul Logisticii pentru punctul de lucru din Cluj-Napoca.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un rol similar intr-un domeniu conex (Branch Manager, Director Logistica, etc.);
  • Cunostinte limba engleza – nivel avansat;
  • Cunoasterea pietei locale, a principalilor potentiali clienti si concurenti;
  • Bune cunostinte de gestiune stocuri si experienta in utilizarea unui soft de gestiune;
  • Cunoasterea legislatiei aferente activitatilor de transport si logistica;
  • Bune abilitati de coordonare si prioritizare;
  • Bune abilitati de comunicare si interrelationare atat cu personalul din subordine cat si cu clientii si furnizorii companiei;

Responsabilitati:

  • Coordonarea tuturor operatiunilor branch-ului din Cluj si a departamentelor aferente (Vanzari, Expeditii, Logistica, HR);
  • Intocmirea bugetului anual in baza istoricului si a planului de dezvoltare stabilit si urmarirea atingerii obiectivelor;
  • Identificarea de posibilitati de imbunatatire ale procedurilor/fluxului operational;
  • Planificarea si organizarea gestiunii si a inventarierii anuale impreuna cu Managerul de Depozit;
  • Reprezentarea companiei in relatiile cu autoritatile, partenerii si clientii locali;
  • Mentinerea legatunii cu Managerii de Departamente pentru asigurarea unei bune functionari a activitatii zilnice si tratarea punctuala a situatiilor care pot aparea;
  • Asigurarea respectarii procedurilor interne, a legislatiei in vigoare si mentinerea standardelor de calitate ridicate;
  • Intocmirea de rapoarte de activitate periodice pentru Directorul General al companiei;
  • Participarea la negocierea contractelor de transport;
  • Monitorizarea corectitudinii documentelor;
  • Monitorizarea desfasurarii activitatii;

Beneficii:

  • Pachet salarial extrem de motivant;
  • Tichete de masa;
  • Bonusuri lunare si anuale pentru atingerea obiectivelor;
  • Masina de serviciu full-time;
  • Asigurare medicala premium;
  • Prime de Sarbatori;
  • Oportunitatea de a implementa o viziune proprie in consolidarea noului branch din Cluj;
Domeniile: Expeditii Import-Export Logistica Transport
Locațiile: Cluj Napoca
Nivelele de Studii: Studii Superioare