Brand Manager

Pentru clientul nostru, distribuitor exclusiv al unora dintre cele mai cunoscute brand-uri de parfumerie cu o prezenta de peste 25 de ani pe piata si cu sediul situat in Bucuresti, Sector 3, suntem in cautarea unui nou coleg pentru pozitia de Brand Manager.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un post similar de minim 3 ani (avantaj experienta in domeniul Beauty);
  • Experienta privind implementarea si gestionarea proiectelor de marketing BTL si ATL;
  • Experienta in Launch Planning & Implementationl
  • Bune cunostinte privind rotatiile de stocuri, calcul marja, forecasting;
  • Bune abilitati privind extrapolarea informatiilor relevante din studii de piata;
  • Reprezinta un avantaj cursuri/training-uri de Marketing absolvite;

Responsabilitati:

  • Analiza de date in vederea determinarii tendintelor consumatorilor;
  • Adaptarea strategiilor globale la piata locala in vederea maximizarii volumului de vanzari si brand awareness-ului;
  • Optimizarea rotatiei de stocuri;
  • Monitorizarea performantei brand-urilor din portofoliu conparativ cu principalii competitori;
  • Actualizarea catalogulu ide produse;
  • Dezvoltarea si implementarea de strategii pentru lansarea de noi produse si retragerea produselor neperformante din piata;
  • Alocarea bugetelor individuale pentru campaniile de Marketing;
  • Realizarea de forecast-uri, rapoarte si analize privind eficienta campaniilor;

Program de Lucru:

  • L-V, 09:00 – 18:00 cu posibilitate de lucru hibrid dupa perioada de induction;

Pahet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata dupa angajare;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Abonament medical privat;
  • Liber zi de nastere;
  • Produse cadou;

Domeniile: Marketing
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare