Business Reporting Specialist

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul Logisticii si Transporturilor, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in raportare, orientat spre optimizarea, digitalizarea si automatizarea de procese pentru pozitia de Business Reporting Specialist in cadrul echipei din Sibiu.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte avansate MsOffice (in special Excel);
  • Experienta in utilizarea unui tool specific de raportare (ex. PowerBI, Data Studio, etc.)
  • Cunostinte de Limba Engleza – Nivel mediu;
  • Bune cunostinte privind aplicatii de raportare si automatizare cat si aplicabilitatea acestora pentru procese specifice;
  • Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
  • Bune abilitati de planificare si argumentare;

Responsabilitati:

  • Oferirea de suport companiilor de distributie partenere in utilizarea aplicatiilor si soft-urilor personalizate;
  • Identificarea oportunitatilor de digitalizare, automatizare si eficientizare procese de raportare in cadrul companiei;
  • Identificarea si propunerea de noi aplicatii si solutii pentru automatizarea proceselor;
  • Elaborarea de solutii fiabile alaturi de restul echipei in functie de nevoile companiei;
  • Oferirea de training pentru noile aplicatii implementate;
  • Intocmirea de rapoarte pentru parteneri si alte departemente din cadrul companiei (status livrari, numar comenzi, status creante, etc.);

Program de Lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 16:30;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Pachet salarial extrem de atractiv;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Zile de concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Perioada de training si induction asigurata;
  • Oportunitati reale de promovare in cadrul companiei in cadrul Departamentului de Digitalizare/Suport;
Domeniile: IT / Telecomunicatii Logistica
Locațiile: Sibiu
Nivelele de Studii: Studii Superioare