Construction Infrastructure Project Planner

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top implicata intr-o gama larga de proiecte de infrastructura rutiera/feroviara la nivel national, cu sediul central din Romania situat in Bucuresti, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in proiecte de Infrastructura pentru rolul de Planner.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul Constructiilor;
  • Experienta pe un rol similar pentru proiecte de infrastructura (ex. Planner sau Inginer Cantitati);
  • Experienta in utilizarea soft-ului PRIMAVERA;
  • Cunostinte privind intocmirea si modificarea unui grafic de executie;
  • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
  • Bune abilitati de comunicare si organizare;
  • Atentie la detalii;
  • Disponibilitate pentru deplasari periodice in site;

Responsabilitati:

  • Colaborarea cu Departamentele de Executie si Ofertare pentru a calcula resursele necesare proiectului si a seta obiectivele de timp pentru fiecare etapa de executie in parte;
  • Participarea la intalniri cu Beneficiari si Furnizori, tratarea eventualelor intrebari sau clarificari solicitate;
  • Implicarea directa in procesele de licitatie si negociere;
  • Intocmirea de rapoarte privind stadiul proiectului raportat la costul si termenele estimate;
  • Analiza eventualelor deviatii cu elaborarea si implementarea de masuri corective alaturi de Managerul de Proiect;
  • Asigurarea respectarii programului stabilit, incadrarea in buget si termene;
  • Deplasarea in periodica in santier pentru verificarea stadiului fizic al lucrarilor;

Program de lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 17:00 (flexibil);
  • Short Fridays;

Beneficii:

  • Pachet salarial extrem de motivant;
  • Cazare si mese asigurate pentru deplasarile on-site;
  • Pachet de relocare pentru candidatii din afara orasului Bucuresti;
  • Masina de serviciu la dispozitie pentru deplasarile in interes de serviciu;
  • Bonus anual pentru atingerea obiectivelor;
  • Asigurare medicala premium;
  • Abonament Bookster;
  • Abonament 7 Card;
  • Cursuri anuale de dezvoltare organizate de catre angajator;
  • Majorari salariale anuale;
  • Mediu de lucru placut, deschis, modern si dinamic;
Domeniile: Constructii
Locațiile: Bucuresti National Relocare
Nivelele de Studii: Studii Superioare