Contabil

Pentru clientul nostru, o cunoscuta companie romaneasca cu o vechime de peste 20 de ani, specializata in distributia de produse metalurgice pentru constructii, cu sediul in Bucuresti, Berceni, suntem in cautarea de noi colegi pentru postul de Contabil, atat cu experienta in domeniu cat si proaspat absolventi de Contabilitate.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunostinte de baza EXCEL (ordonare, sortare, tabelare, etc.);
  • Experienta de lucru cu un ERP reprezinta un avantaj;
  • Atentie la detalii;
  • Bune abilitati de organizare;
  • Permis de conducere reprezinta un avantaj;

Responsabilități:

  • Verificarea in sistem a facturilor de la furnizori, a extraselor bancare si a registrelor de casa;
  • Contabilitate primara;
  • Verificare si inregistrare deconturi;
  • Gestionare bilete de ordin;
  • Pregatirea borderourilor pentru banca;
  • Plasare comenzi consumabile;
  • Pregatire rapoarte esalonari, leasing-uri, etc;
  • Depunere documente bancare.

ERP utilizat: CROS – CRIsoft;

Responsabilitatile vor fi distribuite la nivel de departament, echipa fiind formata din 3 persoane.

Program de Lucru:

  • On-site, L-V, 08:00 – 17:00;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata si platita dupa angajare;
  • Oportunitatea reala de a promova pe un post de Economist in cadrul companiei;
  • Salariu de baza corelat cu experienta;
  • Tichete de Masa;
Domeniile: Contabilitate
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare