Contabil Junior

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul logisticii si distributiei de marfuri generale cu sediul in Sibiu, suntem in cautare de noi colegi cu experienta pe postul de Contabil Junior

 Cerințe:

  • Studii medii economice finalizate;
  • Cunostinte avansate EXCEL;
  • Experienta pe un rol similar 2 ani;
  • Experienta de lucru cu un ERP reprezinta un avantaj;
  • Atentie la detalii;
  • Bune abilitati de organizare si comunicare;

Responsabilități:

  • Contabilitate primara;
  • Emitere facturi pentru clientii interni;
  • Inregistrare facturi clienti/furnizori;
  • Inregistrare plati / incasari
  • Reconciliere fise clienti;
  • Pregatirea platilor catre furnizori;
  • Participa la inchiderile de luna oferind support managerului financiar in acest sens.;

Program de Lucru:

  • On-site – L-V, 08:00 – 16:30;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata si platita dupa angajare;
  • Salariu de baza corelat cu experienta;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Asigurare Medicala Privata;
Domeniile: Contabilitate
Locațiile: Sibiu
Nivelele de Studii: Minim Studii Medii Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)