Contabil Sef

Pentru clientul nostru, companie romaneasca cu o vechime de peste 20 de ani specializata in distributia de produse naturiste cu sediul situat in localitatea Ciorogarla, Ilfov, suntem in cautarea unui nou coleg pentru postul de Contabil Sef.

Cerinte:

  • Studii superioare Economice finalizate;
  • Experienta in domeniul financiar-contabil;
  • Bune abilitati de organizare si coordonare;
  • Cunostinte privind contabilitatea de productie;
  • Experienta privind utilizarea unui ERP si intocmirea de rapoarte in EXCEL;
  • Cunostinte limba Engleza – nivel mediu;
  • Dorinta de invatare;

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatilor zilnice ale departamentului financiar-contabil;
  • Verificarea balantei inainte de inchiderea de luna;
  • Verificarea situatiilor financiare si a modului de intocmire pentru acestea;
  • Participarea la auditul anual si la pregatirea documentatiei necesare;
  • Contribuirea la actualizarea si elaborarea de noi proceduri pentru departamentul financiar-contabil;
  • Furnizarea de analize si rapoarte catre Management;
  • Intocmirea si depunerea declaratiilor lunare, statisticilor, etc.

Program de Lucru:

  • L-V, interval orar 08:00 – 16:00 cu flexibilitate in functie de nevoi;
  • Posibilitatea de a lucra hibrid dupa finalizarea perioadei de induction;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata de catre Directorul Financiar al companiei + suport permanent pentru spete noi;
  • Tichete de Masa;
  • Asigurare Medicala Privata;
  • Prime Sarbatori;
  • Decont Integral Transport;
  • Mediu de lucru placut;

Domeniile: Contabilitate
Locațiile: Ciorogarla
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Executive (>10 ani) Senior (5-10 ani)