Controlor Financiar Senior

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top, prezenta pe piata de retail angro din romania de peste 28 de ani, suntem in cautarea de noi colegi cu expertiza in solutionarea de business case-uri cu volume mari de date financiare pentru rolul de Controlor Financiar Senior.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate
  • Experienta pe un rol similar intr-un domeniu cu volume ridicate de date financiare (ex. Banking, FMCG, etc.)
  • Expertiza in utilizarea soft-urilor dedicate (SAP, Data Warehouse, Excel Visual Basic, Powerpoint, Access)
  • Cunoasterea IAS si ISRS
  • Cunostinte de limba Engleza – nivel avansat
  • Gandire analitica, abilitatea de a lucra cu volume ridicate de date
  • Bune abilitati de comunicare
  • Autonomie, proactivitate, dorinta de invatare

Responsabilitati:

  • Efectuarea de analize pe clienti cheie, tipuri/categorii de produse sau articole individuale dupa caz
  • Pregatirea si verificarea rapoartelor P&L, bilant, cash flow
  • Asigurarea corectitudinii, predictibilitatii si incadrarii in deadline a analizelor, situatiilor si solutiilor pregatite
  • Participarea la intocmirea forecast-ului anual, trimestrial si lunar
  • Elaborarea de analize pe anumite tipuri de clienti/produse
  • Analiza tredruilor si identificarea cauzelor potentialelor scaderi
  • Completarea de rapoarte financiare
  • Evaluarea, comunicarea si discutarea impreuna cu restul echipei a solutiilor propuse, a impactului financiar al actiunilor si a alternativelor
  • Utilizarea tool-urilor puse la dispozitie pentru urmarirea, evaluarea si raportarea performantei financiare a companiei
  • Analiza rapoartelor, variatiilor si cauzelor cu elaborarea de solutii pentru eliminarea cauzelor identificate in viitoare actiuni si planuri de business

Program de lucru:

  • On site, L-J, interval 08:00 – 17:00 sau 09:00 – 18:00
  • Vineri, interval 08:00 – 15:00 sau 09:00 – 16:00

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial extrem de motivant
  • Tichete de masa
  • Bonus de performanta anual
  • Bonus de vacanta
  • Prime de Sarbatori
  • Asigurare medicala privata
  • Servicii de consiliere financiara, legala si psihologica atat pentru angajati cat si pentru membri ai familiei
  • Discount-uri pentru abonamente sportive/medicale
  • Zile de concediu extra si bonusuri de loialitate bazate pe vechimea in cadrul companiei
  • Telefon mobil si laptop de serviciu
  • Optional: Abonament medical stomatologic/Reduceri Therme
  • Oportunitati de avansare
Domeniile: Contabilitate Control Financiar Financiar
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare