Coordonator Laborator

Pentru clientul nostru, companie romaneasca de renume, certificata international in controlul si inspectia de produse in diverse domenii de activitate, cu sedii pe intreg teritoriul tarii, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta pe postul de Coordonator Laborator, pentru laboratorul central din Sectorul 1, Bucuresti.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un post similar (coordonator laborator, team leader calitate, inginer calitate, specialist calitate, etc.)
  • Experienta in analiza de produse agroalimentare sau cereale reprezinta un avantaj;
  • Certificarea SR EN ISO/CEI 17025 reprezinta un avantaj;
  • Bune cunostinte privind normele ISO, ISsi ISreprezinta un avantaj;
  • Experienta in pregatirea auditurilor RENAR reprezinta un avantaj;

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii celor 3 laboratoare ale companiei din Bucuresti, Constanta si Galati;
  • Dezvoltarea gamei de analize;
  • Mentinerea legaturii cu Coordonatorii locali pentru laboratoarele din tara;
  • Coordonarea si supervizarea analizelor efectuate in laboratorul central (analize specifice pentru produse petroliere, metalurgice, alimentare, cereale, etc.);
  • Inspectarea, etalonarea si asigurarea bunei functionari a instrumentelor din laborator (PH-metre, cuptoare, balante, spectometre, umidometre, mori, prese, etc.)
  • Pregatirea de rapoarte de analiza bazate pe datele extrapolate;

Program de lucru:

  • On-site, L-J – interval 08:00 – 16:30, V – interval 08:00 – 14:00;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata ulterior angajarii;
  • Tichete de Masa;
  • Bonusuri de performanta;
  • Spor de vechime;
  • Spor de toxicitate pentru proiectele aferente;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile la laboratoarele din tara;
  • Transport asigurat si/sau decontat pentru persoanele care nu detin permis de conducere;
  • Cursuri de instruire, dezvoltare si reacreditare platite de angajator;

Domeniile: Agricultura Chimie - Petrochimie Controlul calitatii Inginerie
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Executive (>10 ani) Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)