Coordonator Zonal Vanzari

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul Logisticii si Transporturilor, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in vanzari B2B dar si in coordonarea de echipe pentru pozitia de Coordonator Zonal Vanzari in cadrul echipei din Sibiu.

Cerinte:

  • Studii Superioare Finalizate;
  • Experienta pe un rol similar in domeniul de vanzare servicii premium B2B; (Reprezinta un avantaj experienta in vanzarea de servicii de curierat, logistica, transport);
  • Experienta in coordonarea unei echipe, forecasting, urmarire KPI-uri, etc.
  • Cunostinte Limba Engleza – nivel conversational;
  • Permis cat. B;
  • Disponibilitate pentru deplasari in tara;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Automotivare, proactivitate, adaptabilitate;
  • People skills;

Responsabilitati:

  • Coordonarea echipei de vanzari pe zona alocata;
  • Efectuare analize de business;
  • Intocmire plan vanzari si monitorizare KPI-uri;
  • Identificare oportunitati de dezvoltare si imbunatatire;
  • Participarea la intalniri cu potentiali clienti;
  • Participarea la vizite si intalniri la sediul companiilor de transport partenere;
  • Oferirea de suport, consiliere si training companiilor partenere;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Pachet salarial extrem de atractiv;
  • Bonus lunar pentru atingere KPI-uri;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Zile de concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Autoturism de serviciu full-time;
  • Program de lucru flexibil;
  • Perioada de training si induction asigurata;
Domeniile: Logistica Management Transport Vanzari
Locațiile: Brasov Sibiu
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)