Cost Controller

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top implicata intr-o gama larga de proiecte de constructii cladiri si infrastructura la nivel national suntem in cautarea de noi colegi cu experienta pentru rolul de Cost Controller pentru sediile din Bucuresti si Oradea.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul Constructiilor, Ingineria Materialelor, sau domenii conexe;
  • Experienta pe un rol similar in cadrul unei companii de Constructii;
  • Bune cunostinte tehnice – in principal privind materialele utilizate in proiecte de infrastructura;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Atentie la detalii;
  • Disponibilitate pentru relocare in functie de proiect;

Responsabilitati:

  • Estimarea costului total al lucrarilor / proiect in baza informatiilor actualizate privind cerintele clientului, factorii de risc, serviciul contractat, planul proiectului si timpul + resursele necesare;
  • Alocarea bugetului / proiect in baza analizelor efectuate;
  • Monitorizarea si controlul costurilor raportat la forecast-ul initial;
  • Pregatirea de rapoarte lunare privind incadrarea in obiectivele financiare/de timp stabilite;
  • Mentinerea legaturii cu Managerul de Proiect si Partile implicate in proiect;
  • Deplasarea periodica in teren pentru obtinerea de informatii actualizate si corecte;

Program de lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 17:00 (flexibil);
  • Short Fridays;

Beneficii:

  • Pachet salarial extrem de motivant;
  • Cazare si mese asigurate pentru deplasarile on-site;
  • Cazare asigurata pentru candidatii din afara orasului Bucuresti;
  • Masina de serviciu la dispozitie pentru deplasarile la/dinspre santier;
  • Bonus anual pentru atingerea obiectivelor;
  • Asigurare medicala premium;
  • Abonament Bookster;
  • Abonament 7 Card;
  • Cursuri anuale de dezvoltare organizate de catre angajator;
  • Majorari salariale anuale;
  • Mediu de lucru placut, deschis, modern si dinamic;
Domeniile: Constructii Financiar
Locațiile: Bucuresti National Relocare
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)