Director Productie

Pentru clientul nostru, companie romaneasca cu o vechime de peste 20 de ani specializata in productia de tehnologii de filtrare, climatizare si ventilatie pentru mediul industrial, dar si alte tipuri de echipamente pneumatice si hidraulice, cu sediul in Nucetu, Calarasi, suntem in cautarea unui noi coleg pentru rolul de Director de Productie.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un rol similar, intr-un domeniu tehnic, minim 5 ani;
  • Bune abilitati de comunicare, coorodnare, previzionare si organizare;
  • Cunostinte limba engleza – nivel Conversational;
  • Disponibilitate la deplasari;

Responsabilitati:

  • Coordonarea intregului flux de productie de la inregistrarea comenzii pana la livrare;
  • Elaborarea forecast-ului, bugetului si obiectivelor de dezvoltare anuale alaturi de Directorul General al companiei;
  • Monitorizarea gradului de realizare al obiectivelor, elaborarea si implementarea de solutii corective/readaptare strategie in functie de situatiile intampinate;
  • Stabilirea KPI-urilor pentru personalul fabricii;
  • Analizarea si dezvoltarea serviciilor si proceselor;
  • Reprezentarea companiei in relatia cu clientii si furnizorii;
  • Identificarea oportunitatilor de optimizare procese si cost;
  • Motivarea si evaluarea personalului;
  • Controlarea si supervizarea activitatii departamentelor de Productie, Vanzari, Marketing, Tehnic, Logistica, Economic, HR;
  • Planificarea si participarea la targuri si evenimente;

Program de Lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 16:30;

Pachet de Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de Masa;
  • Bonus anual bazat pe profitul companiei;
  • Autoturism de serviciu full-time;
  • Laptop, telefon mobil de serviciu;
  • Prime de Sarbatori;
  • Contract de Munca Nedeterminat;
Domeniile: Management Productie
Locațiile: Bucuresti Calarasi Lehliu-Gara
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Executive (>10 ani) Management Senior (5-10 ani)