Health and Safety Quality Manager

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top la nivel European, specializata in productia de tevi cu diverse aplicatii in hidroinginerie, irigare si industrie, cu fabrica situata in Clinceni, Ilfov, suntem in cautarea unui nou coleg pentru pozitia de Health & Safety Quality Manager.

Cerinte:

  • Studii superioare Tehnice / Chimie;
  • Experienta pe un post similar minim 3 ani;
  • Cunostinte specifice legate de buna practica de fabricatie;
  • Disponibilitate pentru lucru in echipa;
  • Loialitate in relatia cu compania;
  • Certificare ISISO, ISO 45001;
  • Auditor principal – pentru certificare ISO 9001:2008;

Responsabilitati:

  • Coordoneaza departamentului de Calitate;
  • Coordoneaza auditurilor interne si externe;
  • Verifica si pregateste rapoartele de neconformitate pentru materii prime în conformitate cu standardele internaționale ;
  • Adopta masuri corective și preventive legate de Sistemul de Management al Calitatii, inclusiv evaluarea eficientei acestora;
  • Instruieste personalul cu privire la Calitatea Produsului împreuna cu Directorii de Departamente;
  • Coordoneaza angajatii QC la nivel local ( inspectori de calitate si laboranti);
  • Raporteaza periodic catre conducerea companiei cu privire la calitatea produselor si serviciilor;
  • Ofera sugestii si implementeaza imbunatatiri ale sistemului de management, produselor si serviciilor;
  • Colaboreaza direct cu Institutul Național de Metrologie și alte organisme de certificare în domeniul calibrarii și certificarii;
  • Întocmeste și emite certificatele de Inspecție a Loturilor;
  • Evalueaza sistemele de calificare ale subcontractanților și furnizorilor;
  • Se ocupa de emiterea anuala a analizei ISO 9001;
  • Sprijina echipa locala de management in dezvoltarea si monitorizarea performantelor QHSE ( Sanatatea / Securitatea in Munca si Protectia Mediului );
  • Raporteaza managementului local performantele QHSE ale companiei;
  • Responsabil pentru respectarea legislatiei privind sanatatea /securitatea in munca si protectia mediului.

Pachet de Beneficii:

  • Pachet de beneficii extrem de motivant;
  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de induction si training asigurata;
  • Tichete de masa;
  • Bonus de performanta;
  • Laptop si Telefon de serviciu;
  • Abonament Medical privat;
  • Prime de sarbatori.

Program de lucru :

  • L-V, 08:00 – 16:30
Domeniile: Controlul calitatii Productie
Locațiile: Clinceni
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Executive (>10 ani) Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)