Inginer Calitate – Fabrica Automotive Bucuresti

Pentru clientul nostru, companie multinationala din domeniul productiei de componente auto, cu fabrica situata in orasul Popesti Leordeni, suntem in cautarea unui Inginer Calitate cu bune cunostinte privind standardul ISO 9001 dar si intocmirea de analize specifice.

Cerinte :

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe o pozitie similara intr-o fabrica (reprezinta un avantaj experienta in domeniul Automotive);
  • Cunoasterea standardelor ISO, IATF, VDA ;
  • Cunoasterea instrumentelor specifice de calitate (PPAP, ISIR, 5 why, Control Plan, etc.);
  • Experienta in utilizarea instrumentelor uzuale de masura (micrometru, subler, balanta), dar si instrumente complexe (masini masurare forte, microscop optic digital);
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Mediu;
  • Bune abilitati tehnice pentru intelegerea fiselor de produs;

Responsabilitati:

  • Supervizarea si coordonarea activitatii Controlorilor de Calitate din sectie;
  • Mentinerea evidentei neconformitatilor si gestionarea erorilor uzuale intampinate de personalul fabricii;
  • Gestionarea potentialelor reclamatii din partea clientilor;
  • Intocmirea de analize 5 why;
  • Urmarirea si actualizarea procedurilor de lucru impreuna cu restul Departamentului de Calitate;
  • Programarea verificarilor si etalonarilor periodice a instrumentelor de precizie din laborator;
  • Efectuarea analizelor cu un grad mai ridicat de complexitate cu inregistrarea rezultatelor in SAP;
  • Intocmirea de rapoarte de calitate;
  • Participarea la auditurile periodice din fabrica;

Program de lucru:
   L-V, 07:00 – 15:30, cu flexibilitate;

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonus lunar de performanta;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Prima Vacanta;
  • Al 13-lea salariu;
  • Cursuri/training-uri de specializare periodice;
  • Perioada de induction asigurata;
  • Decont Transport;
Domeniile: Automotive Controlul calitatii Productie
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare