Inginer Panouri Fotovoltaice (Alba Iulia)

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii din domeniul distributiei si montajului de panouri fotovoltaice si  pompe de caldura cu sediul in Alba Iulia, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in coordonarea proiectelor de montaj panouri fotovoltaice pentru rolul de Inginer Panouri Fotovoltaice.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul Electric, Electronic sau Energetic;
  • Experienta in proiecte de montaj panouri fotovoltaice;
  • Certificare ANRE;
  • Experienta in lucrul cu echipamente de medie tensiune;
  • Bune cunostinte privind efectuarea de legaturi electrice, cablaje, verificari si implementari de echipamente fotovoltaice;
  • Experienta in utilizarea de soft-uri de proiectare specifice domeniului (ex. Helius, PV-GIS, PV-SOL, etc.)
  • Permis cat. B;
  • Proactivitate, bune abilitati de coordonare si planificare;
  • Autonomie si simt de raspundere;
  • Disponibilitate la relocare sau deplasari;

Locatii santiere:

  • Alba;
  • Cluj;
  • Timis;
  • Bihor;
  • Sibiu;

Program de lucru:

  • L-V, sarbatori legale si week-enduri libere;

Responsabilitati:

  • Participarea la masuratorile necesare la locatia clientului;
  • Pregatirea proiectului in soft-urile de proiectare si planificarea etapelor de executie;
  • Vizitarea zilnica a echipelor tehnice pentru organizarea activitatii din ziua respectiva si verificarea stadiului proiectului;
  • Implicarea directa in efectuarea operatiunilor electrice de precizie;
  • Participarea la testarea si punerea in functiune a echipamentelor;
  • Participarea la instruirea noilor membri din echipele tehnice;

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta;
  • Majorari salariale periodice in functie de performanta si cunostinte;
  • Bonusuri in functie de proiect;
  • Posibilitate de promovare;
  • Pachet de relocare asigurat;
  • Masa de pranz asigurata sub forma de catering;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile la locatia clientului si sediu;
  • Echipament modern;
  • Cursuri de calificare si dezvoltare profesionala asigurate de companie;
  • Flexibilitate privind programul de lucru in functie de proiect;
Domeniile: Constructii Inginerie
Locațiile: Alba-Iulia National Relocare
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)