Key Account Manager

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul Logisticii si Transporturilor, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in vanzarea de servicii premium B2B pentru rolul de Key Account Manager pe zona Bucuresti.

Cerinte:

  • Studii Superioare Finalizate;
  • Experienta pe un rol similar in domeniul de vanzare servicii premium B2B; (Reprezinta un avantaj experienta in vanzarea de servicii de curierat, logistica, transport);
  • Cunostinte Limba Engleza – nivel conversational;
  • Permis cat. B;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Automotivare, proactivitate, adaptabilitate;

Responsabilitati:

  • Gestionarea portofoliului de clienti existenti pe zona Bucuresti;
  • Atragerea de clienti noi pe zona alocata;
  • Prospectarea pietei si monitorizarea tendintelor si a competitiei;
  • Identificarea de oportunitati de dezvoltare, canale, campanii si servicii;
  • Oferirea de suport, training si consiliere partenerilor in functie de situatii sau nevoi;
  • Monitorizarea aderarii la standardele de calitate agreate de catre partenerii companiei si comunicarea devierilor identificate;
  • Participarea la conferinte si evenimente specifice;
  • Raportare saptamanala si lunara privind obiectivele stabilite;
  • Urmarirea creantelor;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Pachet salarial extrem de atractiv;
  • Bonus lunar pentru atingere KPI-uri;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Zile de concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Autoturism de serviciu full-time;
  • Program de lucru flexibil;
  • Perioada de training si induction asigurata;
  • Oportunitati reale de promovare in cadrul companiei;
Domeniile: Logistica Transport Vanzari
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)