Logistician

Pentru clientul nostru, companie multinationala, lider pe piata de distributie articole papetarie din Romania cu sediul situat in zona Dragomiresti (A1, km. 13), suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in domeniul logisticii si experienta in utilizarea de unui soft ERP pentru rolul de Logistician.

Cerinte:

  • Studii medii cu Bacalaureat finalizate;
  • Experienta in utilizarea unui soft ERP;
  • Bune abilitati de operare PC;
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Conversational;
  • Atentie la detalii;
  • Proactivitate;

Responsabilitati:

  • Verificarea corelatiei dintre harta fizica a depozitului si informatiile scriptice inregistrate in SAP si NAVISION dpdv pozitional, calitativ si cantitativ;
  • Identificarea diferentelor, verificarea miscarilor si identificarea cauzelor care au provocat diferente;
  • Efectuarea corectiilor in stoc dpdv calitativ si cantitativ;
  • Mentinerea evidentei corectiilor si informarea superiorului direct cu privire la acestea;
  • Verificarea si gestionarea retururilor;
  • Receptionarea, verificarea si scanarea documentelor aferente transporturilor, directionarea documentelor catre departamentele vizate;
  • Primirea prereceptiilor de marfa si verificarea fizica a acestora;
  • Trimiterea saptamanala a NIR-urilor catre departamentele de Purchasing si Procurement in baza borderoului de predare-primire;
  • Comunicarea situatiilor sau obstacolelor intampinate in activitatea zilnica;

Program de Lucru:

  • L-V, 2 schimburi, interval 08:00 – 16:30 / 11:00 – 19:30;

Pachet de Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de Masa;
  • Abonament si Asigurare Medicala Privata;
  • Prime de Sarbatori;
  • Zile de Concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Transport asigurat si gratuit de la statia de metrou „Pacii” si/sau decont combustibil;
  • Perioada de training si induction asigurata;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cadrul companiei;
  • Contract de Munca Nedeterminat;
Domeniile: Logistica
Locațiile: Bucuresti Dragomiresti-Vale
Nivelele de Studii: Minim Studii Medii
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)