National Key Account Manager

Pentru clientul nostru, unul dintre principalii jucatori pe piata de Distributie FMCG din Romania, cu o puternica retea de import si distributie si un portofoliu format din peste 50 de producatori internationali, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in piata de IKA si bune abilitati de coordonare pentru rolul de National Key Account Manager care sa se alature echipei de la sediul din Dragomiresti-Vale, Ilfov.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in relationarea si negocierea cu clienti de tip IKA minim 5 ani;
  • Experienta pe un rol similar in domeniu FMCG;
  • Bune abilitati de analiza si organizare;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Permis cat. B;
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Avansat;

Responsabilitati:

  • Coordonarea echipei de KAM;
  • Setarea obiectivelor anuale de Vanzari si Dezvoltare alaturi de Directorul de Vanzari si Directorul de Dezvoltare;
  • Urmarirea negocierilor privind conditiile de colaborare pentru produsele din portofoliul companiei;
  • Urmarirea incasarii in termen a creantelor;
  • Supervizarea si implementarea corecta a promotiilor/campaniilor pe clientii alocati;
  • Monitorizarea trendurilor pietei si a competitiei;
  • Monitorizarea indicatorilor de performanta la nivel de departament (atingere obiective lunare/trimestriale/anuale, profit, pierderi, service level);
  • Elaborarea si implementarea de actiuni mentinere profit/pierderi in limitele previzionate;
  • Analiza evolutiei clientilor de tip IKA si implementarea de campanii de business recovery si client development;

Program de Lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 17:00;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si inductuon asigurata;
  • Pachet salarial extrem de motivant;
  • Bonus pentru atingerea obiectivelor la nivel de departament;
  • Tichete de Masa;
  • Abonament Medical Privat;
  • Autoturism de serviciu full time;
  • Laptop/telefon de serviciu;
Domeniile: Vanzari
Locațiile: Bucuresti Dragomiresti-Vale
Nivelele de Studii: Studii Superioare