Operator CNC

Pentru clientul nostru, companie romaneasca de top specializata in distributia de role industriale de hartie si alte articole de papetarie cu depozitul situat in sector 3, Bucuresti, suntem in cautare de noi colegi pentru postul de Operator CNC

Cerinte:

  • Studii medii sau postliceale finalizate;
  • Calificare ca Operator CNC sau experienta pe un post similar;
  • Cunostiinte desen tehnic ( contituie avantaj experienta in utilizarea Corel Draw / Autocad ) ;
  • Cunostiinte solide de citire si interpretare a desenelor tehnice;

Responsabilitati:

  • Se lucreaza la mașini de frezat CNC Muratori( masina de frezare verticala) si BIESE ( masina debitare in pachet – orizontala);
  • Gama de tăiere placi compozite din aluminiu ,  placaj pvc / mdf /pal , placi material acrylic;
  • Taiere în conformitate cu datele și desenele CAD;
  • Configurare independentă a mașinii conform manulului de utilizare;
  • Apropierea / determinarea punctului de referință / punctului zero; selectare freze de operare;
  • Incarcarea programelor și efectuarea de corectări simple ale programelor si a sceventei de taiere;
  • Intretinerea , curatarea masinilor si a zonei de lucru pentru a asigura functionarea optima a echipamentelor;
  • Verificarea si inspectarea pieselor fabricate pentru a identifica eventualele defecte sau erori;

Program de lucru:

  • L-V, interval 08:30 – 17:30;

Pachet de Beneficii:

  • Salariu net: 5.000 lei;
  • Tichete de Masa: 200 lei / luna dupa primele 3 luni de activitate;
  • Prime de Sarbatori;
  • Transport asigurat si gratuit de la portile Faur;
  • Perioada de instruire asigurata;
  • Contract de munca nedeterminat;
Domeniile: Productie
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Minim Studii Medii