Gestionar Magazin Online

Pentru clientul nostru, companie romaneasca specializata in distributia de piese destinate echipamentlor profesionale HoReCa cu sediul in Bucuresti, Sector 2, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in Logistica pentru rolul de Gestionar Magazin Online.

Cerinte:

  • Minim 8 clase finalizate;
  • Minim 1 an experienta in domeniul Logisticii (Picker, Gestionar, Operator Comenzi, etc.);
  • Cunostinte operare PC;
  • Cunostinte privind emiterea de facturi, NIR-uri, AWB-uri;
  • Bune abilitati de comunicare;

Responsabilitati:

  • Confirmarea, inregistrarea si prioritizarea comenzilor online;
  • Emitere NIR-uri si facturi in soft-ul de contabilitate (NEXUS);
  • Emitere AWB-uri;
  • Pregatirea coletelor si mentinerea legaturii cu companiile de curierat pentru expedierea comenzilor;
  • Urmarirea stadiului comenzilor si notificarea clientilor in cazul in care apar modificari;
  • Receptia marfurilor si depozitarea corespunzatoare a acestora;
  • Gestionarea retururilor;
  • Mentinerea evidentei fluxului de comenzi (intrari-iesiri) din depozit;
  • Participarea la inventar;

Program de Lucru:

  • L-V, interval 08:30 – 16:30 (cu flexibilitate);

Pachet de Beneficii:

  • Salariu NET: 3.000lei;
  • Tichete de Masa: 630 lei / luna;
  • Prime de Sarbatori;
  • Pima de Vacanta;
  • Decont Transport;
  • Mediu de lucru placut;
  • Flexibilitate privind programul de lucru si gestionarea activitatii zilnice;
  • Perioada de training si induction asigurata dupa angajare;
  • Oportunitati de avansare;
Domeniile: Depozit Logistica
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Minim 8 clase
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)