Referent Vamal

Pentru clientul nostru, companie multinationala prezenta in peste 14 tari specializata in prestarea de servicii logistice cu sediul situat in Otopeni suntem in cautarea unui nou coleg pentru postul de Referent Vamal

Cerinte:

  • Studii medii finalizate;
  • Limba engleza- nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte legate de legislatia vamala;
  • Cunostinte legate de aplicatiile vamale;
  • Cunostinte MS Office;

 Responsabilitati:

  • Verificarea documentelor comerciale, de transport si a altor documente vamale care insotesc transportul;
  • Mentinerea legaturii cu clienti pentru obtinerea informatile necesare privind intocmirea declaratiilor vamale de import/export/tranzit;
  • Efectuarea incadrarea marfurilor pentru import, in nomeclatura vamala;
  • Intocmirea declaratiile vamale de import /export / tranzit;
  • Completarea zilnic in Registrul Declaratiilor Vamale toate informatiile referitoare la operatiunile vamale derulate in cursul zilei;
  • Deplasari zilnic in vama pentru depunere/ridicare documente.

 Program de lucru:

  • L-V – 8:30-17:00

 Pachet de beneficii:

  • Contract de Munca nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata dupa angajare;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Abonament medical privat;
  • Masina de Serviciu;
  • Telefon serviciu;
  • Mediu de lucru placut alaturi de o echipa tanara si motivata;

Domeniile: Customer support - Client service Logistica
Locațiile: Otopeni
Nivelele de Studii: Minim Studii Medii Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Entry (1-2 ani) Middle (2-5 ani)