Junior Marketing Specialist

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii din domeniul distributiei si montajului de panouri fotovoltaice si pompe de caldura din Alba-Iulia, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in gestionarea unui magazin online cu produse tehnice pentru rolul de Junior Marketing Specialist.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe un rol similar in cadrul unei companii distribuitoare de produse cu specific tehnic;
  • Bune abilitati tehnice si dorinta de invatare;
  • Limba Engleza – Nivel Avansat;
  • Bune abilitati de operare PC (reprezinta un avantaj experienta de lucru in Shopify si Monday);
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Permis cat. B reprezinta un avantaj;

Responsabilitati:

  • Incarcarea de imagini, descrieri, specificatii si preturi in platforma eCommerce a companiei;
  • Asigurarea corectitudinii informatiilor introduse si actualizarea permanenta a ofertelor si stocurilor afisate;
  • Raspunderea la solicitarile scrise sau telefonice venite din partea potentialilor clienti;
  • Intelegerea nevoii clientilor si transmiterea informatiilor catre departamentul de ofertare;
  • Actualizarea permanenta a bazei de date de produse si clienti a companiei;

Program de lucru:

  • On-site, L-V, interval 08:00 – 16:30;

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanta pentru indeplinirea obiectivelor lunare;
  • Cursuri de dezvoltare profesionala asigurate de angajator;
  • Oportunitati reale de promovare in cadrul companiei;

Domeniile: Call-Center/BPO Customer support - Client service E-Commerce
Locațiile: Alba-Iulia
Nivelele de Studii: Studii Superioare