Sef Echipa Electricieni – Proiecte Fotovoltaice Alba-Iulia

Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii din domeniul distributiei si montajului de panouri fotovoltaice si pompe de caldura din Alba-Iulia, suntem in cautarea unui Sef Echipa Electricieni cu experienta in domeniul energiei regenerabile pentru coordonarea proiectelor in desfasurare.

Cerinte:

  • Calificare profesionala in domeniul Electric;
  • Experienta de minim 3 ani in proiecte de montaj si punere in functiune de panouri fotovoltaice;
  • Reprezinta un avantaj experienta in proiecte de montaj si punere in functiune pompe de caldura;
  • Reprezinta un avantaj experienta in proiecte industriale sau parcuri fotovoltaice;
  • Experienta in lucrul cu echipamente de medie tensiune;
  • Permis cat. B;
  • Autorizatie ANRE grad II B;
  • Bune abilitati de interpretare si intelegere scheme electrice;
  • Autonomie si simt de raspundere;
  • Bune abilitati de comunicare si coordonare;

Responsabilitati:

  • Participarea la masuratorile initiale la locatia clientului;
  • Mentinerea legaturii cu Inginerul de Proiectare pentru stabilirea necesarului de materiale si a planului de executie;
  • Coordonarea echipelor de montatori si electricieni din santier;
  • Implicarea directa in operatiuni de cablare/punere in functiune invertoare care necesita un grad ridicat de atentie;
  • Verificarea si testarea instalatiilor exterioare si interioare pentru asigurarea functionalitatii optime a sistemelor montate;
  • Remedierea defectelor identificate sau a defectelor care pot aparea pe parcurs;

Program de lucru:

  • L-V, sarbatori legale si week-enduri libere;

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta;
  • Majorari salariale periodice in functie de performanta si cunostinte;
  • Bonusuri in functie de proiect;
  • Cazare asigurata (apartament 2 camere / 2 persoane) pentru persoanele din afara orasului;
  • Masa de pranz asigurata sub forma de catering;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile in santier;
  • Echipamente si materiale calitative, de ultima generatie;
  • Cursuri de calificare si dezvoltare profesionala asigurate de companie;
  • Flexibilitate privind programul de lucru in functie de proiect;
Domeniile: Electric Energie Regenerabila Tehnic
Locațiile: Alba-Iulia
Nivelele de Studii: Calificat Minim Scoala Profesionala
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)