Senior Automotive Process Engineer (Bucuresti)

Pentru clientul nostru, companie multinationala specializata in productia de componente individuale pentru industria Automotive, cu fabrica situata in orasul Popesti Leordeni, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in domeniul Automotive si in dezvoltarea de echipe pentru rolul de Senior Process Engineer.

Cerinte :

  • Studii superioare tehnice
  • Experienta pe un rol similar in cadrul unei fabrici din industria Automotive
  • Experienta in activitatea de desfacere si lansare in productie
  • Cunostinte privind intocmirea unei calculatii economice de pret
  • Experienta in formarea, dezvoltarea si coordonarea de echipe
  • Gandire analitica si s[irit organizatoric dezvoltat
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Mediu

Responsabilitati:

  • Administrarea si/sau elaborarea bugelelor de investitii pentru transferul tehnologiilor de productie de la HQ in Romania dar si pentru lansarea de noi produse pe fluxul tehnologic in conformitate cu strategiile stabilite
  • Mentinerea contactului cu echipele de proiect de la HQ
  • Stabilirea obiectivelor la nivel de departament si urmarirea indeplinirii acestora
  • Coordonarea si verificarea activitatii departamentelor de Process Engineering si Sales/Consultanta Tehnica
  • Alocarea optima a resurselor disponibile in functie de nevoi si proiecte (echipamente de productie, echipe executie, materii prime, etc.)
  • Identificarea oportunitatilor de imbunatatire in scopul cresterii gradului de satisfactie a clientilor si consolidarea de parteneriate pe termen lung
  • Participarea la instruirea personalului privind utilizarea echipamentelor noi sau reconfigurate din fabrica
  • Imbunatatire, validare si aprobare procese si proceduri de lucru

Program de lucru:
   L-V, 07:00 – 15:30 – flexibil;

Beneficii:

  • Pachet de relocare asigurat;
  • Flexibilitate privind programul de lucru;
  • Bonusuri lunare bazate pe atingerea KPI-urilor;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Prima Vacanta;
  • Al 13-lea salariu;
  • Cursuri/training-uri de specializare in functie de nevoi;
  • Perioada de induction asigurata;
  • Decont Transport;
Domeniile: Automotive Inginerie Productie
Locațiile: Bucuresti National Relocare
Nivelele de Studii: Studii Superioare