Senior Business Analyst

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul Logisticii si Transportului de marfuri generale cu cea mai extinsa retea de distributie la nivel de Romania, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in elaborarea si gestionarea de proiecte de digitalizare si automatizare procese pentru rolul de Senior Business Analyst in cadrul echipei din Sibiu.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul IT&C;
  • Experienta pe un rol similar (Business Analyst, Project Manager, IT Manager, etc.);
  • Experienta in implementarea si coordonarea de proiecte de digitalizare (ex: implementare tool-uri BI, implementare WMS, implementare platforme, module, migrari, etc.);
  • Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
  • Gandire analitica, capacitate de sinteza;
  • Abilitatea de a lucra cu volume ridicare de date;
  • People skills, abilitati de coordonare si comunicare eficienta;
  • Permis cat. B;
  • Cunostinte limba Engleza – Nivel Avansat;
  • Cunoasterea pachetului office la nivel avansat;

Responsabilitati:

  • Coordonarea proiectelor de digitalizare si automatizare la nivel de organizatie, a implementarii de noi module si migrarilor de date;
  • Identificarea oportunitatilor de imbunatatire, digitalizare si automatizare procese;
  • Creare blueprint proiect si mentinerea permanenta a legaturii cu echipele de proiect de la HQ;
  • Identificarea, selectia si validarea furnizorilor de servicii in functie de nevoile si obiectivul proiectului;
  • Participarea la intalniri cu potentiali furnizori;
  • Supervizarea implementarii de noi solutii software in scopul atingerii obiectivelor propuse;
  • Integrarea noilor parteneri in reteaua de transport si distributie a companiei;
  • Instruirea noilor parteneri cu privire la utilizarea soft-urilor interne;
  • Auditarea partenerilor de transport din punct de vedere eficienta utilizare sofware si detinerea dotarilor necesare pentru optima functionare a aplicatiilor;
  • Elaborarea, validarea si actualizarea politicilor IT;
  • Analiza rapoartelor de activitate, a deviatiilor, a redundantelor si implementarea de actiuni corective;
  • Monitorizarea trendurilor in piata, a noilor tehnologii, propunerea de solutii in scopul integrarii acestora in structura IT a  organizatiei;

Program de lucru:

  • On-site, L-V, interval 08:00 – 16:30;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Pachet salarial extrem de atractiv;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Zile de concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Autoturism de serviciu full-time;
  • Perioada de training si induction asigurata;
Domeniile: IT / Telecomunicatii Logistica Transport
Locațiile: Sibiu
Nivelele de Studii: Studii Superioare