Senior Buyer

Pentru clientul nostru, companie multinationala prezenta in peste 40 de tari cu activitate in domeniul productiei de componente individuale pentru industria Automotive, cu fabrica situata in orasul Popesti Leordeni, suntem in cautarea unui nou coleg cu bune abilitati de Leadership si experienta in domeniul Achizitiilor pentru rolul de Senior Buyer.

Cerinte :

  • Studii superioare economice;
  • Experienta pe un rol similar;
  • Bune abilitati de comunicare, interrelationare si coordonare (training, induction, explicare, alocare task-uri, etc.)
  • Bune abilitati de negociere;
  • Bune abilitati de interpretare si intocmire situatii si statistici;
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Avansat;
  • Reprezinta un avantaj experienta in domeniul Automotive;

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii Departamentului de Achizitii;
  • Stebilirea obiectivelor la nivel de departament si urmarirea indeplinirii acestora;
  • Negocierea si achizitionarea de materii prime, materiale si echipamente conform procedurilor interne cu furnizori interni si externi;
  • Urmarirea evolutiei pietei de specialitate si preturilor medii practicate de furnizori;
  • Verificarea facturilor primite;
  • Colaborarea cu alte departamente in scopul intelegerii nevoii de achizitii la nivel de fabrica;
  • Evaluarea noilor potentiali furnizori;
  • Imbunatatirea si elaborarea de proceduri de lucru;

Program de lucru:
   L-V, 08:00 – 16:30 – flexibil;

Beneficii:

  • Flexibilitate privind programul de lucru;
  • Bonusuri lunare bazate pe atingerea KPI-urilor;
  • Tichete de Masa;
  • Prime de Sarbatori;
  • Prima Vacanta;
  • Al 13-lea salariu;
  • Cursuri/training-uri de specializare;
  • Perioada de induction asigurata;
  • Decont Transport;
Domeniile: Achizitii
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)