Site Manager Terasamente

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top implicata intr-o gama larga de proiecte de constructii cladiri si infrastructura la nivel national, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta pentru rolul de Site Manager Lucrari Terasamente din zona Timis-Bihor.

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul Constructiilor;
  • Experienta pe un rol similar (Coordonare echipe/Ingineri Executie/Site Manager/Deputy Site Manager);
  • Experienta in coordonarea cu succes a proiectelor medii si mari;
  • Cunostinte AutoCAD pentru extrapolarea informatiilor utile (ex. verificare cote, verificare plan, agreare modificari impreuna cu Proiectantul, etc.);
  • Cunostinte Limba Engleza – Nivel Mediu;
  • Permis de Conducere;
  • Disponibilitate la relocare in functie de proiect, ulterior finalizarii proiectelor actuale in desfasurare;
  • Experienta in gestionarea contractelor FIDIC sau HG1 reprezinta un avantaj;

Responsabilitati:

  • Coordonarea proiectelor de Drumuri din zona de Vest a tarii;
  • Mentinerea legaturii cu Partile implicate (Beneficiar, Proiectant, Project Manager, Contract Manager, Diriginti Santier, Autoritati, Subcontractori, Furnizori, etc.);
  • Coordonarea directa a Inginerilor de Executie pe fiecare proiect in parte;
  • Analiza si estimarea costurilor initiale alaturi de Departamentul Financiar, eificientizare costuri si identificare de posibilitati de reducere a acestora;
  • Intocmirea graficului de executie si urmarirea indeplinirii acestuia;
  • Monitorizarea costurilor si incadrarii in deadline-urile agreate;
  • Urmarirea respectarii standardelor de calitate agreate;
  • Monitorizarea respectarii indeplinirii obligatiilor contractuale impreuna cu Contract Manager-ul alocat;
  • Agrearea impreuna cu Proiectantul a eventualelor modificari;

Program de lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 17:00 (flexibil);
  • Short Fridays;

Pachet de Beneficii:

  • Pachet salarial extrem de motivant;
  • Cazare si mese asigurate pentru deplasari;
  • Cazare asigurata (relocare) in functie de proiect;
  • Bonus lunar de santier;
  • Masina de serviciu full time;
  • Asigurare medicala premium;
  • Abonament Bookster;
  • Abonament 7 Card;
  • Cursuri anuale de dezvoltare organizate de catre angajator;
  • Majorari salariale anuale;
  • Mediu de lucru placut, deschis, modern si dinamic;
Domeniile: Constructii Management
Locațiile: Oradea Timisoara
Nivelele de Studii: Studii Superioare