Sofer Profesionist Comunitate

Pentru clientul nostru, companie multinationala specializata in transportul de marfuri generale cu sediul situat in jud. Timis suntem in cautare de Soferi Profesionisti C+E cu experienta pe comunitate.

Cerinte:

  • Permis de conducere C+E;
  • ADR obligatoriu;
  • Pasaport valabil;
  • Fara cazier judiciar;
  • Fara cazier auto;

Program de lucru:

  • 3 saptamani cu 1 saptamana;
  • 6 saptamani cu 2 saptamani;

Responsabilitati:

  • Transportul in bune conditii a marfurilor conform comenzilor primite din partea casei de expeditii;
  • Mentinerea in bune conditii de functionare a autovehiculului;
  • Livrarea marfurilor in termen si prezenta la ora stabilita la depozit pentru incarcarea urmatorului transport;
  • Respectarea legislatiei in vigoare;

Tip cap tractor:

  • SCANIA/VOLVO, cutie automata, vechime sub 3 ani;

Tip remorca:

  • Se lucreaza pe toate tipurile de remorca si se asigura o perioada de invatare pentru candidatii care au lucrat doar pe un anumit tip;

Tari tranzitate:

  • Se tranziteaza intreg spatiul European;

Pauze:

  • Pauzele se efectueaza la garaje ale companiei cu facilitati de cazare si cantina. Pauzele saptamanale sunt de minim 24h, insa pot depasi 45h in functie de comenzi;

Venit total mediu lunar pentru primele 3 luni:

  • 2.000 EUR NET pentru programul 3 saptamani / 1 saptamana;
  • 2.700 EUR NET pentru programul 6 saptamani / 2 saptamani;

Pachet salarial compus din:

  • Salariu pe tara: 4.800 lei BRUT;
  • Diurna externa:
  • L-S – 60 EUR / zi;
  • D – 90 EUR / zi;
  • Bonus incarcari/descarcari extra – 7 EUR;
  • Bonus prezenta:
  • 0-3 luni vechime: 205 EUR NET / luna;
  • 3 luni – 3 ani vechime: 305 EUR NET / luna;
  • 3 ani – 5 ani vechime: 405 EUR NET / luna;
  • peste 5 ani vechime: 505 EUR NET / luna;
  • Transport tur-retur asigurat cu microbuzul companiei de la sediul din Timisoara la garajele din Europa;
  • Pauze zilnice/saptamanale efectuate la facilitatile de cazare ale companiei, nu in cabina;
  • Facilitati de cazare moderne, climatizate, 1-2 persoane/camera in functie de disponibilitate;
  • Cantina si masa gratuita pentru angajati;
  • Fructe / cafea in sucursale;
  • Conditii moderne asigurate pentru spalare/uscare imbracaminte;
  • Posibilitatea de a efectua prima cursa alaturi de un sofer cu experienta pentru acomodarea la modul de lucru;
Domeniile: Logistica Soferi Transport
Locațiile: National Timisoara UE
Nivelele de Studii: Calificat