Pharma Quality Assurance Specialist

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top la nivel European specializata in producerea de capsule pentru medicamente cu fabrica situata in Bucuresti, Sos. Chitilei, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in domeniul Farma pentru pozitia de Specialist Asigurarea Calitatii.

Cerințe:

  • Studii Superioare in domeniile: Chimie, Biochimie, Farmacie, sau alte domenii conexe;
  • Experienta pe un post similar minim 3 ani in domeniul Farma;
  • Cunostinte specifice legate de buna practica de fabricatie;
  • Implicare si atentie;
  • Bune abilitati de comunicare;

Responsabilitati:

  • Analizarea si imbunatatirea procedurilor de management al calitatii produselor si mediului dar si eliberare loturi;
  • Instruirea initiala si periodica a personalului cu privire la prevederile GMP si standardele ISO 9001 si ISO 14001;
  • Coordonarea auditurilor interne in cadrul societatii;
  • Supervizarea verificarii, calibrarii si etalonarii instrumentelor de monitorizare si masura in cadrul laboratorului de control calitate;
  • Asigurarea respectarii specificatiilor clientilor;
  • Verificarea si completarea rubricilor specifice din dosarul de lot;
  • Completarea documentelor de fabricatie cu scopul urmaririi intregului istoric a unei serii de fabricatie;

Program de Lucru:

  • L-V, 08:00 – 16:00;

Pachet de Beneficii:

  • Contract de Munca Nedeterminat;
  • Perioada de training si induction asigurata;
  • Tichete de Masa – 735 lei / luna;
  • Asigurare Medicala Privata;
  • Asigurare de Viata;
  • Prime de Sarbatori;
  • Prima de Vacanta;
  • Majorari salariale anuale garantate cu minim rata inflatiei;
Domeniile: Chimie - Petrochimie Farmaceutic Inginerie Productie
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare