Technical TENDER Engineer – Civil Works

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top pe piata de Constructii din Romania, cu sediul situat in Bucuresti, zona Pipera, suntem in cautarea unui nou coleg pentru rolul de Techincal TENDER Engineer in cadrul Departamentului de Ofertare pentru Constructii Civile.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul Constructiilor;
  • Experienta pe un rol similar pentru proiecte de constructii civile cu Beneficiari institutii publice;
  • Reprezinta un avantaj experienta in licitarea pentru proiecte cu un grad ridicat de complexitate (ex. spitale, obiective militare strategice, proiecte implicand finisaje arhitecturale speciale, etc.);
  • Cunostinte aprofundate privind metodologia de executie a unui proiect in scopul pregatirii de memorii detaliate pentru Beneficiar (reprezinta un avantaj experienta in executie);
  • Bune abilitati operare PC;
  • Cunostinte AutoCAD;
  • Limba Engleza – Nivel Avansat;
  • Bune abilitati de analiza, sinteza si comunicare scrisa/verbala;
  • Reprezinta un avantaj experienta in utilizarea soft-urilor PRIMAVERA si iTWO;

Responsabilitati:

  • Studierea documentatiei de atribuire;
  • Identificarea eventualelor omisiuni, erori sau neconcordante in cadrul caietului de sarcini si/sau a documentatiei de atribuire in ceea ce priveste partea scrisa, desene sau liste cantitati;
  • Verificarea documentatiei tehnice primite din partea subcontractorilor;
  • Participarea la vizita in santier pentru verificarea corectitudinii informatiilor;
  • Colaborarea cu Departamentul de Ofertare, Executie si Achizitii in scopul remedierii erorilor identificate si pregatirea propunerii tehnice alaturi de documentatia aferenta (memorii, tehnologii, planuri, schite, referate);
  • Sintetizarea informatiilor colectate de la alte departamente in scopul includerii acesteia in propunerea tehnica finala (estimat cost, plan, metodologie, materiale/tehnologii);
  • Intocmirea raspunsurilor si clarificarilor solicitate de comisia de evaluare pe parcursul evaluarii ofertelor;

Program de lucru:

  • L-V, interval 08:00 – 17:00 sau 09:00 – 18:00, hibrid, 10 zile / luna in regim home office;

Pachet de beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Program de lucru flexibil;
  • Abonament medical privat;
  • Abonament Bookster si 7Card;
  • Oferte bancare personalizate;
  • Platforma interna de curs pentru dezvoltare profesionala;
  • Autoturism de serviciu la dispozitie pentru deplasarile on-site;
Domeniile: Constructii
Locațiile: Bucuresti
Nivelele de Studii: Studii Superioare